Call US - 214 - 2547 - 142

Home » Uncategorized » Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W trakcie urządzania wnętrz z całą pewnością trzeba zatroszczyć się, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkanie

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma oczywiście swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, jakie należy zamaskować, ale swego rodzaju ozdoba i miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest prócz tego przestronnie, a otwarte powierzchnie do tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, dlatego należałoby zadbać o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją właściwie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją oraz w wielu przypadkach wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia niezawodność, a jednocześnie idealnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Detali drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych cudownie wygląda surowe drewno z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranżacji. Warto wiedzieć, że meble loft co poniektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu entuzjastom stylu industrialnego. Pozwala to zaadaptować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do indywidualnych preferencji domowników.

Comments are closed.